Nový rok začala společnost Snapcore nadprůměrnými výsledky

15.02.2021

Říká se: "Jak na nový rok, tak po celý rok". Ve SNAPCORE věříme, že je to pravda. V lednu evidovala naše společnost r2p Singapore, která se specializuje na analýzu a odkup nesplacených pohledávek, velmi uspokojivé výsledky. Některá portfolia předčila očekávání a výsledky plnila nadprůměrně.

"Abychom tuto skutečnost vyjádřili v číslech, můžeme říct, že jsme splnili plány na 101,10 procent," uvádí společnost ve zprávě. Výborně se daří například portfoliu odkoupenému od renomované mezinárodní banky působící na Slovensku, které plnilo plány na 168,7 %. Stejně tak se dařilo i portfoliu od společnosti freeSAT z České republiky. V lednu čistý zisk z portfolia dosáhl téměř hodnoty jeho pořizovací ceny, a to za pouhých 9 měsíců od nákupu.

Zisková jsou i portfolia v Asii a USA. Uspokojivé výsledky ukázalo například americké portfolio ASE Credit Union (190,72 %). Nicméně se musíme zaměřit na zbylá portfolia, například na Slovensku, kde jsou jednotlivé případy vymáhány především soudní cestou. Mnoho líčení však bylo odložených z důvodu probíhající pandemie.

"Pod naší správou máme již 30 portfolií diverzifikovaných v různých částech světa počínaje asijským regionem, pokračující přes Evropu a končící v Americe," je uvedeno ve zprávě. V lednu došlo k nákupům portfolií konkrétně z USA a Indonesie.

Konkrétně se jedná o portfolio od americké společnosti Nassau Financial Federal Credit Union. Balík pohledávek má hodnotu 1 754 105 eur. Od indonéské společnosti Danabijak jsme odkoupili již páté portfolio, tentokrát v hodnot+ 402 559 eur.

Zdroj: snapcore.cz