PROSINEC

Penta Real Estate prodala kancelářský komplex Churchill Square u hlavního nádraží v Praze za více než čtyři miliardy korun. Získají jej Českomoravská Nemovitostní (ČMN) a Corporate Finance House Group (CFH). Vyplývá to z informací firem.

Na přelomu roku 2020 a 2021 bude Energy financial group spouštět obchodníka s energií z vlastních elektráren, který ponese název EFG Green energy. O projektu, ale také např. vodíkových technologiích jako další možné strategické surovině, se dozvíte ve videu.

Voda se nyní oficiálně dostala mezi nejdražší komodity světa, jako jsou ropa či zlato. První to pocítí investoři, kteří do ní mohou od nynějška sypat peníze. Dostávají tak šanci pomoci v boji se suchem v Kalifornii.

Bioenergetika je nejrozšířenější obnovitelný zdroj, přestože v obecném povědomí našim představám dominují spíše fotovoltaické panely na střechách domů nebo větrné parky u našich západních sousedů. Biomasa obstarává větší polovinu z necelé pětiny energie, kterou v Evropské unii zajišťují obnovitelné zdroje: 17,5 % spotřeby energie v roce 2017 v EU...

Zázemí táborského Světového poháru bylo ošetřeno polymerovým dezinfekčním přípravkem od společnosti Wero Holding. Takto šetrně vydezinfikovaný prostor výrazně snižuje riziko šíření virů a bakterií a vydrží až po dobu 21 dní. Přípravek nemá typický zápach pro dezinfekce, je šetrný k životnímu prostředí, bezpečný, nepoškozuje žádné materiály a...

Způsob, jakým se dnes třídí plasty a kovy v Praze se může v budoucnu hodně změnit. Nyní se chystá výstavba nové dotřiďovací linky, která bude umět rozlišit devět druhů plastů a oddělit od nich i kovy. Teoreticky by se tak plasty a kovy mohly v budoucnu házet do jedné popelnice.